Na Heureke využívame personalizáciu a cielenú reklamu. Na základe vášho správania na Heureke personalizujeme jej obsah. Kliknutím na „Rozumiem“ alebo inam súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete vypnúť v nastaveniach prehliadača. Viac


Poradňa Venušine guličky a vibračné vajíčka

Ako vybrať venušine guličkyalebo vibračné vajíčko?

Ide o veľmi obľúbené erotické pomôcky pre ženy. A nie len na spestrenie intímnych chvíľ, ale dnes už poznáme guličky aj ako zdravotnícku pomôcku k posilneniu panvového dna. Sú predurčené pre použitie vo vagíne, ale môžete ich samozrejme použiť aj na stimuláciu klitorisu.
 

 

Venušine guličky alebo vibračné vajíčka?

U venušiných guličiek obvykle ide o dve väčšie guličky, ktoré sú spojené povrázkom či inak a vo vnútri obsahujú ešte jednu menšiu guľôčku. Pri pohybe sa menšia rozhýbe vo vonkajšej guličke, čo je práve ich hlavný zmyslom a pritom dochádza k intenzívnej stimulácii ženských erotogénnych zón.
 
Vibračné vajíčka môžu však pôžitok ešte viac zosilniť, práve spomínanú vibráciou. Varianty a funkcie vajíčok sú rôzne. Disponujú od jednej vibrácie až napríklad po 7 funkcií ako napríklad vibrácie, pulzovanie a eskalácia.
 

 

Aké máme varianty venušiných guličiek?

Variant je veľa a to predovšetkým v počte guličiek. Najklasickejší variant sú zaiste dve guličky spojené k sebe. Máme, ale tiež na výber od 1 až po 4 guličky spojené k sebe.
 
Ďalšou skupinou sú tzv. vaginálne činky: ide o oceľové závažie, vážiace okolo 50 až 60 gramov.
Slúži to predovšetkým pre posilňovanie svalov panvového dna.
 
Ďalšou zaujímavou možnosťou sú guličky tantrické: líšia sa predovšetkým tým, že bývajú menšie a ťažšie a nie sú spojené povrázkom a nemajú v sebe ďalšie menšie guľôčky. Opäť sú využívané skôr z lekárskeho hľadiska.

 

Z kého materiálu môžeme venušine guličky či vibračné vajíčka zakúpiť?

Najčastejšie používaným materiálom je plast, silikón. U venušiných guličiek je to navyše aj materiál natur skin alebo sklo (zasadené do silikónu). Či v prípade už spomínaných tantrických guličiek je to napríklad kov.
 
Najpríjemnejším materiálom s hladkým a hebkým povrchom je bezpochyby silikón, ktorý je hypoalergénny a úplne bezpečný pre telo.
 
U plastového materiálu býva povrch vajíčka väčšinou hladký alebo guličky môžu mať na povrchu menšie jamky. Radí sa k lacnejším materiálom.
 
Guľôčky vyrobené z materiálu natur skin verne imitujú ľudskú kožu. Ide o veľmi jemný, na dotyk príjemný materiál, ktorý sa rýchlo prispôsobí telesnej teplote.
 
 
 

Sú pomôcky bezpečné?

Ničoho sa nemusíte obávať!
 
Vibračné vajíčka či venušine guličky bývajú opatrené šnúrkou, či inou stopkou, ktorú môžete následne po vsunutí do pochvy bezpečne vybrať. Výnimku môžu tvoriť guľôčky tantrické, ale akonáhle si žena čupne je schopná si ich sama vybrať za pomoci rúk.
 
Váhu venušiných guličiek si tiež môžete vybrať, takže sa nemusíte obávať, že by bolo použitie nepríjemné.
 
 

Je možné venušine guličky či vibračné vajíčka použiť vo vode?

Venušine guličky bývajú väčšinou vodoodolné a aj niektoré vibračné vajíčka môžu mať túto vlastnosť, takže sa môžete v pokoji vrhnúť aj do sprchy. Určite je dobré, ale vopred túto informáciu nájsť v popise výrobku na webe.
 

 

Druhy vibračných vajíčok

 
Sú dva základné typy: vajíčko spojené s ovládacím káblom a vajíčko na diaľkový ovládač.
 
Napájanie býva prevažne na menšie tužkové batérie, či na napájanie cez kábel do PC.
Istá výhoda môže byť keď zakúpite bezdrôtové vajíčko, ktoré je na vzdialenosť trebárs 10. m a partner vás môže milo prekvapovať.
 
 

 

Aká je cena týchto pomôcok?

Venušine guličky bývajú lacnejšie. Z ABS plastu je môžete ich zakúpiť už od 3 eur. Cena sa môže líšiť tým z akého je materiálu a v akej kvalite je dizajn prevedenia.
Cena vajíčka je vyššia v prípade, keď zvolíte komfortnejšie použitie na diaľkové ovládanie a tiež lepší materiál.
 
 
 
Odporúčame použiť vhodný lubrigant pre plynulé zavedenie a následné vybratie.
V prípade, že uvažujete o využití týchto erotický pomôcok skôr zo zdravotníckeho hľadiska iste vám odporučíme sa poradiť o správnom výbere a použití so svojím gynekológom či požiadať o radu eshop.
 
 
Nákupného poradcu vytvoril: najlacnejsisexshop.sk
 
Porovnať venušine guličky a vibračné vajíčka